Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dlaczego warto je rozważyć ?


Podróżowanie jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy jakie mogą się człowiekowi przydarzyć. Moim zdaniem oczywiście 😊 Większość z nas kocha to robić i odkłada przez większość roku by móc pojechać na swój wymarzony ulop, wakację , pielgrzymkę.

Nierzadko zapisujemy się na wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Pytacie mnie wtedy, co jeśli coś się wydarzy ? W moim biurze opcje są 3.

  1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które w razie komplikacji oddaje nam wpłacone zaliczki.
  • Znajdujecie we własnym zakresie zastępstwo za swoją osobę. W przypadku wyjazdów autokarowych przepisuję osoby bez kosztów i zwracam 100 % ( system zero jedynkowy) . W przypadku lotniczych, koszt przepisania biletu lotniczego, pokrywa osoba wypisująca się.
  • Jeśli nie kupiliśmy ubezpieczenia ani nie mamy nikogo na swoje zastępstwo, niestety trzeba liczyć się z kosztami manipulacyjnymi. Zgodnie z potrąceniami zawartymi w umowie. Wiadomo, że wszystko zależy od tego na ile wcześniej rezygnujecie Państwo  i jaki jest powód. Zawsze staram się  oddawać jak najwięcej  jest możliwe, jednak czasem nie da się nie potrącić jeśli z mojej strony wszystkie świadczenia zostały już opłacone i druga strona nie chce dokonać zwrotu za nocleg, wyżywienie czy bilety wstępu ( które są zamawiane online z dużym wyprzedzeniem).

Dlatego by wystrzec się punktu 3ciego z powyższej listy, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Ile to kosztuje ?

Mamy 2 warianty ubezpieczenia

Podstawowy wariant 100 % ( koszt, 2,79 % wartości wycieczki czyli jeśli wycieczka kosztuje 2000 pln to koszt polisy – niecałe 56 pln)

Wariant Max 100 %  ( koszt, 6,5 % wartości wycieczki. Jeśli wycieczka kosztuje 2000 pln to polisa max 100 % = 130 pln  za osobę)

Czym właściwie jest polisa od kosztów rezygnacji ?

Jest to ubezpieczenie ,które obejmuje zwrot kosztów do 35 000 na osobę, które poniosłeś na zakup wycieczki, pielgrzymki , biletu podróżnego itd.

Kto może być ubezpieczony ?

Każdy polak , w dowolnym wieku .

Jakie kraje obejmuje ?

Cały Świat.

Kiedy należy wykupić taką polisę ?

Jeśli jest więcej niż 30 dni do dnia rozpoczęcia wycieczki w każdym momencie od podpisania umowy. Zarówno w opcji podstawowej i max.

Jeśli pozostało mniej niż 30 dni do rozpoczęcia wycieczki wzrasta koszty polisy (wariant podstawowy z 2,749% do 3,07 % wariant max z 6,5 % do 7,15%)

Wariant podstawowy mamy tylko 3 dni na podpisanie umowy i nie później jak do 7dniu dni przed rozpoczęciem umowy

Wariant MAX w dniu zakupy i nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem podróży

Jaki  jest zakres ubezpieczenia ?

Wariant podstawowy i MAX :

Nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osób im bliskich

TAK

TAK

Komplikacje związane z ciążą (do 32 tygodnia) ubezpieczonej, współuczestniczki podróży lub osób im bliskich

TAK

TAK

Wyznaczenie daty porodu ubezpieczonej lub współuczestniczce podróży na czas podróży, jeżeli data ta nie była znana w momencie zawarcia umowy podróży

TAK

TAK

Śmierć ubezpieczonego lub współuczestnika podróży

TAK

TAK

Śmierć osoby bliskiej ubezpieczonemu lub współuczestnikowi podróży, która nastąpiła w ciągu 45 dni bezpośrednio poprzedzających datę wyjazdu, w tym w wyniku choroby przewlekłej

TAK

TAK

Szkody w mieniu ubezpieczonego, osoby mu bliskiej lub współuczestnika podróży, powstałe w wyniku zdarzeń losowych bądź kradzieży z włamaniem

TAK

TAK

Utrata pracy przez ubezpieczonego lub współuczestnika podróży

TAK

TAK

Wyznaczenie ubezpieczonemu lub współuczestnikowi podróży daty rozpoczęcia pracy na dzień rozpoczęcia lub trwania podróży

TAK

TAK

Kradzież dokumentów ubezpieczonego lub współuczestnika podróży, niezbędnych w podróży

TAK

TAK

Szkoda rzeczowa poniesiona w wyniku wypadku komunikacyjnego ubezpieczonego lub współuczestnika podróży

TAK

TAK

Kradzież pojazdu należącego do ubezpieczonego lub współuczestnika podróży

TAK

TAK

Otrzymanie przez ubezpieczonego lub współuczestnika podróży wezwania lub informacji o postępowaniu rozwodowym

TAK

TAK

Otrzymanie przez ubezpieczonego lub współuczestnika podróży wezwania do sądu

TAK

TAK

Wyznaczenie ubezpieczonemu lub współuczestnikowi podróży daty egzaminu poprawkowego

TAK

TAK

Szkoda w mieniu pracodawcy ubezpieczonego lub współuczestnika podróży

TAK

TAK

Wyznaczenie ubezpieczonemu lub współuczestnikowi podróży terminu pobytu w sanatorium

TAK

TAK

Następstwa choroby przewlekłej u ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osób im bliskich

DODATKOWO PŁATNE (+100% składki)

TAK

Inny możliwy do udokumentowania powód

NIE (wariant 100 %)

TAK ( wariant 100 % max )

Akt terrorystyczny, do którego doszło nie wcześniej niż na 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży w kraju będącym celem podróży ubezpieczonego, który miał miejsce w promieniu maksymalnie do 250 km od celu podróży z wyłączeniem : Afganistanu, Algeirii, Autonomii Palestyńskiej i Zachodniego Brzegu Jordanu, Burkiny Faso, Dekokratycznej Republiki Konga, Egiptu, Filipin, Hondurasu, Indonecji, Iraku, Iranu, Jemenu, Kenii, Korei Południowej, Korei Północnej, Krymu,, Libanu. Libii, Malezji, Maroka, Nigerii, Pakistanu, Somalii, Strefy Gazy, Syrii, Tunezji, Turcji, Wenezueli, Wybrzeża Kości Słoniowej, Ukrainy- obwodu donieckiego i ługańskiego.

NIE (wariant 100 %)

TAK ( wariant 100 % max )

Zatem dmuchając na zimne, lub nie będąc pewnym czy akurat w danym terminie np. nie otrzymamy terminu do sanatorium, warto rozważyć opcję takiego ubezpieczenia.


Do zobaczenia na turystycznym szlaku

I pamiętaj Nie odkładaj marzeń, tylko na marzenia! <3